Άτυχος ο ΠΑΟΚ με τον Άγιαξ

Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να κρατήσει τον Άγιαξ μακριά από την εστία του, όμως προδόθηκε από μια στημένη φάση, με τον Γιαννούλη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας.

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από ένα αυτογκόλ, με τον Άγιαξ να πετυχαίνει τον σκοπό του, ο ΠΑΟΚ έβγαλε αντίδραση και στο 33' ισοφάρισε με τον Άκπομ, μετά από σέντρα του Γιαννούλη!

Η ψυχολογία γύρισε για τα καλά με τη μεριά του ΠΑΟΚ μετά το 2-1 και οι «ασπρόμαυροι» δημιούργησαν δύο ακόμα ευκαιρίες πριν φύγει το ημίχρονο. Πρώτα ο Άκπομ δεν πρόλαβε τον Oνάνα στο 40' και δύο λεπτά αργότερα ο Πέλκας πλάσαρε άουτ από καλή θέση!

Μετά το αυτογκόλ του Γιαννούλη, ο ΠΑΟΚ στάθηκε ξανά άτυχος στο 57', όταν ο Βαρέλα στην προσπάθειά του να διώξει έστειλε την μπάλα πάνω στον Χούντελαρ και από την κόντρα η μπάλα κατέληξε στην εστία του Πασχαλάκη.

Πηγή: gazzetta.gr