Ζεμπέκικο με το Ντούο Χάρμα που τραγουδάει το θρυλικό Το Ξυράφι και τ' Ακόνι
Από την ταινία Έλα στο Θείο (1950) με τους Σμαρούλα Γιούλη, Νίκο Σταυρίδη, Μίμη Φωτόπουλο, Γιάννη Ιωαννίδη, Σπεράντζα Βρανά, Λέλα Πατρικίου, Νίκο Βασταρδή, κα
Ήταν ένα φεστιβάλ-ορόσημο που διοργανώθηκε στα πλαίσια της Αθήνας-Πολιτιστικής Πρωτεύουσας της Ευρώπης 1985 υπό την αιγίδα της Μελίνας Μερκούρη, του Ελληνικού Υπουργείου Πολιτισμού, τη Γραμματεία Νέας Γενιάς, σε συνεργασία με το Υπουργείο Πολιτισμού της Γαλλίας και επιχείρησε να συνδυάσει την pop, punk,new wave, underground και εμπορική μουσική.